Articles

Bloğunuzun Sevilmesi:)

In 10 neden, blog tasatımı, blogger, blogunuzun sevilmesi, iyi bloglar, tasarım on Nisan 3, 2010 by yusufmirza

Untitled
Bir blog’un içeriği elbette blog’u ayakta tutacak olan asıl öğedir ancak her şey tasarımla başlar. Siteniz veya blog’unuz kullanıcıya kolaylık sağlamayan bir tasarıma sahipse içeriğiniz ne kadar zengin olursa olsun ziyaretçileriniz alternatif bloglar’a yöneleceklerdir.
2
Tasarımda göz yorucu olsa da kullanmak istediğiniz renkler varsa  ya bu renkleri göz yormayan uyumlu alternatiflerle dengelemelisiniz ya da ziyaretçilerinize bu renkler haricindeki bir tasarıma geçebilecekleri seçeneği sunmalısınız.
3Tasarımlarda kullanabileceğiniz bir birleriyle uyumlu renk örneklerini görmek için Colorcombos sitesine bakabilirsiniz.Kendi şablonunuzu tasarlayacak kadar deneyimli değilseniz ilk etapta  bağımsız tasarımcıların oluşturduğu buradan seçeceğiniz ücretsiz şablonlardanburada ki yazı size yardımcı olabilir. her hangi birisini kullanarak blog’unuzun tasarımını benzersiz bir hale getirebilirsiniz. Blog’unuzun şablonunu nasıl değiştirebileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa eğer
4 Bir blog’un internette kalıcı olmasının en önemli sırlarından birisi, ziyaretçilerinde blog’un ilerleyişine olabildiğince dahil etmektir. Harika bir içerik  oluşturduğunuz blog’unuz da ziyaretçileriniz ne içeriğe ne de yorumlara katkıda bulunamıyorlarsa yüzlerce kişinin yapacağı tek şey blog’unuza girip güncel içeriğe bakıp çıkmak olacaktır.
5 Tasarımınız güzel ve anlaşılır, ziyaretçilerinizde blog’unuza interaktif biçimde katkıda bulunuyorlar. Peki ya blog’unuzun kullanımı? Siz bir blog tasarlayacak kadar ileri seviyede web bilgisine sahip olabilirsiniz ancak ziyaretçilerinizin sizin kadar tecrübeli olmadıklarını göz önüne almalısınız.
6 Halbuki iyi bir web sitesinin veya blog’un en önemli kriterleri arasında ziyaretçi sayısı kadar ziyaretçilerin o sitede ne kadar süre kaldığı da vardır. İlk etapta yorumları anonim kullanıcılarda dahil olmak üzere ziyaretçilerinizin daha rahat yorum yapabilmelerine izin verebilirsiniz. Daha sonra ziyaretçileriniz zaten alıştıklarında kendi isim veya nikleri ile yorum yapacaklardır.
7İçeriğiniz ne kadar zengin olursa olsun sık güncelleme ve yenilik, kullanıcıları blog’unuza bağlamanın olmazsa olmazıdır.
Bu yüzden ne sıklıkla günecelleme yapacaksanız yola bu doğrultuda başlayıp devam edin.

Blog’unuzu açtığınız ilk günlerde çok sık güncellleme yapıp ilerleyen günlerde güncelleme aralığınızı uzatırsanız izleyicileriniz bu durumdan memnun olmayacak ve blog’unuzu takip etmeyi bırakacaklardır.

8 Blog’unuzun konusu çok önemlidir her telden içerik sunmaya çalışan bir blog istese de başarılı olamaz, bunun nedeni blog’una toplamaya çalıştığı insanların çeşitliğini artırmak için her telden içerik sunacak blogların hiç bir konu hakkında tam olarak yararlı ve bilgilendirici sunamıyacakları.

Bunun yerine iyi bildiğiniz bir konuda bu konuyla alakalı insanlara yönelik içerik sunmak. Bu saydıkları tabi ki kişisel günlükleri, blogları kapsamıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: