Articles

Photoshop en iyi 28 ders

In en iyi photoshop, internet, photoshop öğren, photoshop öğrenmek, photoshop dersler, photoshop dersleri, photoshop en iyi 28 ders, photoshop sanatı, süper photoshop resimler on Mart 15, 2010 by yusufmirza

Reklamcılık ve Ürün Tasarımı

İlginç ve güzel bir telefon reklamı duvar kağıdı. Bu rehber ilginç ve güzel görünümlü bir telefon reklamı duvar kağıdı hazırlamanın detaylı aşamalarını açıklıyor.

Büyüleyici Nike Reklamı. Nike gibi bir şirket için reklam tasarlamak pek çok tasarımcının rüyalarını süsler. En azından bir gün sizi işe alma ihtimaline karşın hazırlıklı olun.

Taslak bir araba çizimi nasıl işlenir?Emre Hüsmen bize bir taslak çizimin Photoshop üzerinde nasıl işlenebileceğini gösteriyor. Bu rehbere başlamadan önce biraz Photoshop deneyiminizin olması gerekiyor, bu yüzden bu rehbere başlamadan önce diğerlerine bir göz atın.

HTC Touch Diamond tarzında bir cep telefonu oluşturun. Kendi gizli ürününüzü tasarlamayı ve bir gün o ürünün gerçek bir ürün olarak pazarlanacağı günleri düşünerek iç geçirdiğinizi biliyoruz. Peki neden şimdi başlamayın? Bu rehber ile konsept tasarımlar ve gerçekçi ürün şablonları tasarlamayı öğreneceksiniz.

Ürün tasarlamak Eğer en sevdiğiniz gizli hobiniz Internet’e Apple dedikoduları sızdırmaksa, o zaman bu rehber sayesinde gerçekçi ürün tasarımları oluşturabileceksiniz.

Profesyonel Laptop Reklamı Tasarlayın. Bu rehber size kendi birleşme noktalarınızı nasıl tasarlayabileceğinizi ve bu teknikleri kullanarak nasıl ekran patlama efekti oluşturabileceğinizi öğreneceksiniz.

Azıcık kirli, eski ve vektör
Bir fotoğraftan vektör kompozit efekti oluşturun. Bu rehber size bir resmi alıp (rehberde bir kadın resmi kullanılmış) onu nasıl tümüyle vektör şekillerden olluşmuşçasına tasarlayabileceğiniz öğretiliyor. Rehber süresince kırpma maskeleri ve zemin değiştirme gibi bazı basit teknikler kullanılarak bu özel efekte adım adım ulaşacağız.

Fotoğraflarınıza çekici retro kıvrımları dahil edin. Retro geometrik şekilleri fotoğraflara dahil etmek bazen muhteşem sonuçlar doğuruyor. işte bu rehber size bunu nasıl yapacağınızı öğretiyor.

Sarmallarla tasarlamak Eğer sarmallar size yetmiyorsa ve kendi sarmal tasarımlarınızı oluşturmak istiyorsanız o zaman bu sarmallı yolculuğa hazırsınız.

nasıl mükemmel bir yeşil elma illüstrasyonu oluşturulur? bu rehberde size nasıl parlak yeşil bir elme çizeceğinizi göstereceğim. Rehber süresince çeşitli boyama tekniklerine değineceğiz. Eğlenceli bir rehber ve yeni birşey öğreneceksiniz.

ahşapa gömülü woofer oluşturmak. bu rehberde size bir woofer tasarlamayı ve arkaplanı için basit bir ahşap yüzey oluşturmayı öğreteceğim. Rehberde ayrıca woofer’ı olduğu yerde tutacak bazı vidalar oluşturacağız. Sağlam bir müzik açın ve çalışmaya başlayın.

kirli kutu tasarımı Nasıl büyüleyici şablon tasarımları oluşturacağınızı öğrenin. Bu rehber süresince nasıl dağılma noktası filtresini kullanabileceğinizi öğrenecek ve bu filtre ile nasıl profesyonel sonuçlara ulaşabileceğinizi kavrayacaksınız. Rehberin sonunda gerçek görünümlü ve bolca kullanılmış bir kutu görünümüne kavuşacaksınız, sanki dünya çapında seyahata çıkmış gibi. Bu teknikleri kullanarak kendi tasarımınızı da geliştirebilirsiniz.

Detaylı pusula simgesi Bu rehberde gölge ve yansıma efektlerini kullanarak illüstrasyona nasıl gerçeklik katabileceğimizi göstereceğiz. Tıpkı her simge tasarımında olduğu gibi genel tasarım ve detaylardaki incelik sizi kaliteli sonuçlara ulaştıracaktır.

Bir bardak biraBu rehberde içinde bira olan bir bardak çizeceğiz. Önce kıvrımlı ve yansımalı bir bardak oluşturacak, ardından içine biraz bira koyacak, biraya baloncuklar ekleyecek ve son olarak gölge ve yansımaları uygulayacağız. Aynı zamanda umarım birkaç kullanışlı tekniği de öğrenmiş olursunuz.

Eski mektup. Görünüşe göre herkes birşeyleri eski ya da kirli yapmakla uğraşıyor. Bu rehberde 50’ler tarzında bir aşk mektubu nasıl oluşturulur onu göstereceğim. Rehber süresince köşeleri kıvıracak, posta pulu oluşturacak ve fırça motoru, dikdörtgen aracı, katman stilleri, dolgu modelleri ve sizi bir sonraki seviyete yükseltecek bazı gelişmiş teknikleri kullanarak eski tarz sınırlar oluşturacağız.

İmaj Hileleri
Mükemmel yalan. Bu rehber 2 çok sık kullanılan tekniği kullanarak nasıl kusursuz cilt oluşturabileceğinizi anlatacak.

Uç Makyaj. Bu rehber cilt tonları, gölge işlemeleri ve ışık modelleri kullanarak etkiyi arttırmayı, gözler ve saçlarda iyileştirme yaparak muhteşem bir portre fotoğrafı oluşturmayı hedefliyor.

Ayar katmanları ile karma resim oluşturmak Photoshop ile karma resimler oluşturmanın üçte biri tekniğe, üçte ikisi ise hayal gücüne dayanır. Aşağıdaki örnekte tasarımcı, bir fırtına öncesi sessizlik sırasında bir kızın fotoğrafını işlemiş.

torbadan kamuflaj dijital kolaj çalışması. Bu rehber motiflerin yerleşimini nasıl kontrol edebileceğinizi ve bir imaja nasıl kamuflaj gibi arkaplan öğesi olarak atayabileceğinizi gösteriyor. Rehber ayrıca aynı motifin nasıl öne çıkarılabileceğini ve tasarımın diğer bölümlerinde nasıl gerçek bir motifmişçesine görünülenebileceğini de gösteriyor.

Sıradan bir atı robo-at’a dönüştürün Robo-at sizi kurtarmaya geliyor. Çok başarılı olan bu rehberde kendi robot görünümlü nesnenizi nasıl oluşturabileceğinizi gösteriyor. Muhtemelen zamanınızı en çok alacak olan ancak bir o kadar da çalışması eğlenceli bir rehber.

Tipografi
Yanan metin. Alevler Photoshop’ta işlemesi genelde zor öğelerdir, ancak bu rehberde size bir alev resmini kullanarak metni nasıl üzerine işleyebileceğinizi göstereceğim. Eseri karanlık arkaplan üzerinde güzel bir metin efekti ile tamamlayacağız.

Çim metin efekti Bu rehberde bir yeşillik resmini, kalem aracını ve biraz da sabrımızı kullanarak güzel görünümlü bir efekt oluşturacağız.

Uzay ve Ötesi
Uzay ve gezegen. Aşağıdaki teknikler size aşağıda son halini gördüğünüz fotoğrafa ulaşmak için kullandığım teknikleri içeriyor. Her ne kadar aşağıdaki imaj üç saatlik bir çalışmanın ve pek çok ayrıntının eseri olsa da, siz bu işin nasıl yapıldığını kavrayacaksınız.

Ay tutulması efekti Muhteşem sonuçları olan görece basit bir rehber.

Sadece doku kullanarak gezegen oluşturmak. Photoshop’ta sadece bir doku kullanarak, neredeyse gerçekçi görünen bir gezegen oluşturn.

Boyama
Deri boyama. Bu güzel rehber size nasıl deri boyayabileceğinizi öğretiyor.

Doğadan esinlenen boyalı arkaplan resmi oluşturun. Eğer websiteniz ya da blogunuz için boyalı arkaplan istediyseniz, bu rehber tam istediğinizi veriyor.

Efektler
Bay Su Adam. Normal bir insanı sudan oluşmuş bir insana nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenin.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: